ПАЛЯЧОВЩИНА
Калина Андролова, 26.07.2026 г.
Ай, ай, ай!
„Климатът е непредвидим, сушата се настанява в цяла Европа“ – заяви Копринката на брифинг.
Бил на среща за безводието.
За първи път в нашенската политика виждам шеф на кабинет да открива брифинг по някакъв въпрос, а до него да стои мърляв министър.
Копринката вече не иска да е нарицателно/ подигравателно. Той желае да е наистина Копринков! Парите не са му достатъчни, човекът иска уважение, да стои пред знамето, да е велик и сложен. иска да се съобразяват с него! Иска да се показва, да върти политически клишета пред камерите, а не да обслужва, да преглежда мейлите, да сортира писмата, да урежда срещите, един живот на закрито и без лице.
Някак филмово е да се наблюдава този травматично изкушен от властта слуга, който най-после заяви претенциите си да бъде сериозен. Има един индийски писател, носител на наградата „Букър“, Аравинд Адига се казва, който отбелязва нещо много проницателно: „А има ли омраза, сравнима с омразата на слуга номер две към слуга номер едно?“ Феноменално умозрение на индийския писател!
„Започваме незабавни действия за минимизиране на риска от воден режим“ – каза Копринката.
Браво!
Обаче кой е Копринката, че ще започва нещо?!
Министър ли е, премиер ли е?!
Палячовщината на кабинета „Радев“ набира скорост. За тези хора протоколът е избор на изразяване, както каза вънкашната.
Копринката и той желае да се изразява, нищо, че е само шеф на кабинета на премиера. Има време, ще порасте и до министър някой ден.
А секретарката с кафетата кога ще даде брифинг?! Например да обясни нарастването на държавния дълг, което е изучила, докато си е правила маникюр.
Американският посланик отиде днес при Благо Коцев, с което заяви, че „Прогресивна България“ вече е разочарование.
Това е началото на ерозията на големите хитреци.

Коментари
Публикуване на коментар