КОРУПЦИЯТА Е В СИСТЕМАТА
Карлос Буа, Континент, 21.06.2026 Хора на високи позиции и техните приятели напоследък станаха обект на гняв и раздразнение заради поведението си. Интернет пламти от гняв срещу „елита“. Публикуването на досиетата на Епщайн само ги засили. Дали това е възможност, както някои твърдят, да се промотират идеи за индивидуална свобода? Да се убедят хората в злото на принудителните действия на държавата? С такива идиоти на върха изглежда, че недоверието в системата може да се задълбочи. Не съм съгласен. В Испания сме преживели своя дял от „политическа корупция“. От спекулации с обществени поръчки на медицински маски до създаване на позиции за насочване на публични средства към семействата на политиците и дори до харчене на средства, предназначени за безработица, за проституция и наркотици – свикнали сме с подобни злоупотреби с властта, която притежаваш, за лична изгода. Ослаби ли това системата? Напротив, направи я по-устойчива. Настоящото правителство дойде на власт, за да „пр...